top of page

Son Teknoloji Hayvansever Modelleri - Modelyus 1


10 Şubat 2016 tarihli yazım... 🤓

Bu modellerimiz, akıllı telefon promosyonludur ki her gördükleri hayvan için barınağı arayabilsinler...

Mahallesinde mutlu mesut yaşayan hayvanları, titriyor ( mıymışık ), aksıyor ( yağmur ), tüyleri çitikleşmiş ( hasret ve reks ), yerinden kalkmadan ona aldığım kokoreci yedi ( mıymışık ), burnuna baltayla vurmuşlar ( çatalburun -ay burda gülücem, hem de baltayla... ) şeklindeki süper güzel bahanelerle kafeslere tıktırmaktır bu modelin işlevi... ( Parantez içindekiler mahallemin gerçek köpekleridir, bilmeyenler için )

Hafıza kartı yoktur. Etrafa sormayı düşünemez. " Bu hayvanla ilgilenen var mı? Bu semtin hayvanı mı? " gibi basit cümleleri kuramaz. Yapar ve unutur. " Bi izliim bakiim. O hayvancık ne oldu? İyileştiyse geri aliim... " gibi şeyleri düşünmeye cigabaytları yetmez.

Bazıları otomobil hediyelidir. Zor durumda olduğunu düşündüklerini ( ki sokakta yaşayan her hayvan onlara göre " bu can sokakta yaşayamaz " türünün örneğidir ) arabaya atıp, yolda bin tane kliniğin önünden geçip gider, barınağa varırlar. Hayvanı kendi elleriyle müebbete mahkum ederler.

Bu modelin fabrika çıkışında " feys kullanma kabiliyeti " yüklenmiş olanları ise zırta pırta ilan açarlar. Onlara göre, sokakta yaşayan hayvan sağlıklı olamaz, pofuduk olamaz. Kesin evden atılmıştır. Ya da başına kesinlikle başına kötü bir şey gelecektir.

Modelyus 3'ün ana kartına tanımlanmış temel özellik " sokakta hayvan olmaz "dır. Bu konuda ömür boyu garantisi vardır...

 

#barınaklarölümkampı #barınak #barınağıarama #barınaktansahiplen #sokakhayvanları #sokaktansahiplen #sokakköpeğimahallesakinidir #sokakkedisi #sokakkedisimahallesakinidir #sokağındakihayanıkısırlaştır #sokağındakihayvanınyaşamınısavun #sokakköpeği #sokağındakihayvanıunutma #sokakhayvanınınyaşamınısavun #sokakhayvanlarımahallesakinidir

bottom of page