top of page

Köpek Kulak Küpesi Nedir?


Geçen sene uğruna gratis mağazalarının merkezini salladığım ☺️ 8379'un küpe yeri biraz yara yapmış yine. Pansumanını yaptım. Hiçbir yeri aramayın. Zaten oradaki çantacı arkadaş yakından ilgileniyor. Fakat küpeyi sökmeyi düşünmüş, tabi iyi niyetle. Bunun asla olmaması gerektiğini anlattım. Size de anlatayım.

Hep dediğim gibi fazla endişe, her zaman hayvanların aleyhine oluyor. Evet bu malzeme, hayvanların kulak yapısına uygun değil ama başka çare yok.

SAKIN AMA SAKIN KÜPE SÖKMEYİN. SAHİPLENDİRDİĞİNİZ HAYVANIN BİLE KÜPESİ VARSA, AİLESİNE VE ORTAMINA İYİCE UYUM SAĞLAYANA KADAR SÖKÜLMEMELİ.

Yara yaptıysa, yara varken de düzenli pansumanla tedavi edebilirsiniz. Sayısız yaptım, o yüzden hiçbir karşı tezi kabul edemem. Ancak belediye yetkilisinin ve veteriner hekiminizin gözetiminde diğer kulağa alınmasını sağlayabilirseniz, eskisi sökülebilir. Yine de bunun için asla ve asla barınağa yollamayın. Yerinde müdahale isteyin.

KÜPE, KUDUZ AŞISI VE KISIR OLDUĞUNUN GÖSTERGESİDİR. KÜPESİZ SOKAK HAYVANI ÇIPLAKTIR.

Küpe, benim saplantılı olduğum konuların başında geliyor. Paylaşımlarımda da devamlı küpe numaralarını yazarım farkettiyseniz. Bir tek dün ŞİMŞEK itininkini yazmadım. Çünkü onun altı var sadece ve kalp problemi olduğu için zorlamıyoruz. Zaten belli bir bölgesi var. Gözetimimizde.

Küpeli hayvanlar bile devamlı yok edilirken, küpesiz hayvanlara neler yapılabildiğini siz tahmin edin.

#satınalmasahiplen #adoptdontshop #kedi #cat#sokakkayvanımahallesakinidir #sokakkedisi #sokakköpeği #köpek #dog#kısırlaştırmakhayatkurtarır #evindekinisokağındakinikısırlaştır #barınaklarölümkampı #hayvanhemsiresiminevural

#kedi #köpek #sokakkedisi #sokakhayvanları #sokakköpeği #ModanınSokakHayvanları #sokakhayvanınınyaşamınısavun #sokakhayvanlarımahallesakinidir #sokak #sokakkedisimahallesakinidir #sokaktansahiplen #sokakköpeğimahallesakinidir #ormanlarölümkampı #barınağıarama #bar #barınaktansahiplen #barınaklarölümkampı #barınak #çöplüklerölümkampı #çöplüktensahiplen #kısırlaştırmanınyararları #kısırlaştıryerinebırak #mahalleminköpeği #mahallendekihayvanasahipçık #mahalleminköpekleri #hayvanhemşiresiminevural #minevural #engellihayvansahiplen #hayvankurtarma #153hayvantoplamaaracıdır #153hayvanambulansıdeğildir #hayvanhemşiresi

bottom of page