top of page

#mahalleminköpeği Mıymıntı

Bakın bu ilanı temizlemek için uğraşıyorum saatlerdir. İlan sahibine tanıdığım, ilgilendiğim köpek olduğunu ve barınakları, gelen aracın herhangi bir tıbbî donanımı olmayan bir toplama aracı olduğunu anlatınca hemen kaldırdı. Teşekkür ederim kendisine. Fakat herkes artık ekran görüntüsüyle paylaşım yaptığı için, ana post kalksa da diğerleri dönüp duruyor. Etiketlendiklerime, haber verilenlere ya da kendim farkettiklerime müdahale ediyorum. Ama insanoğlunu ikna etmek ne kadar zor. Herkes, her konunun ne kadar da uzmanı.

Hemşerim; sen yürüdün gittin, hayvanın altına bir karton bile koymadın, tanımazsın, geçmişini bilmezsin, yahu hayvanı görmedin bile. Hele şöyle yorumlara bitiyorum. " Ben filanca yerde oturuyorum, hemen gelip alıyor belediyemiz " 😡😡😡 Sonra? Alo barınak diyen, postları paylaşan ya da mahallesinden toplama kamplarına hayvan yollayan kaç kişi takibini yapıyor ve geri alıyor hayvanı? Buraya acı acı gülme ikonu koyuyorum.

Bi siktirin gidin, hayvan mayvan beslemeyin siz. Çeyiz düzün, genelevden hallice olan yarışmalara katılın. Düşün şu hayvanların yakasından. Hayvansever geçinenlerin hayvanlara verdiği zararların yanında, hayvan düşmanlarınınki devede kulak kalıyor artık... Barınak nasıl bir yerdir bilmeyen, ormanlara hayvanların sefalete terkedildiğini duymayan, can hıraş kısırlaştırmaya karşı duran,..... daha sayayım mı? Bunlar hep hayvansever... Pöh!

#barınaklarölümkampı #barınağıarama#sokağındakihayvanasahipçık

 

#kediköpekrahimkanseri #mahalleminköpeği #köpekkısırlaştırma #köpek #mahalleminköpekleri #sokakköpeği #sahipsizköpek #sokakköpeğimahallesakinidir #sokakhayvanlarımahallesakinidir #sokağındakihayanıkısırlaştır #sokakhayvanları #sokakkedisimahallesakinidir #sokağındakihayvanınyaşamınısavun #sokakkedisi #sokaktansahiplen #ModanınSokakHayvanları #sokak #herkesüşür #barınaklarölümkampı #barınak #barınaktansahiplen #barınağıarama #153hayvanambulansıdeğildir #153hayvantoplamaaracıdır #uyutma #minevural #hayvanhemşiresiminevural #hayvanhemşiresi #hayvankurtarma #Modahayvanseveresnaf #satınalmasahiplen #mahallendekihayvanasahipçık

bottom of page