top of page

Hayvan Kurtarma Gönüllülerinin Dikkatine!


Hayvan kurtarmacı ve besleme yapan arkadaşlarım, şimdi yazacaklarımı şahsi algılamayınız. Çok fazla paylaşımda bazı hayatî hatalar görüyorum. Önceden defalarca yazdım. Yine yazıyorum. Zaman zaman da hatırlatacağım.

Şöyle ki...

1. Lütfen besleme yaptığınız yerleri noktasal olarak belirtmeyiniz. 2. Baktığınız hayvan sayısını asla belirtmeyiniz. 3. Tedavi de yapıyorsanız herkesin görebileceği yorum kısmına ilaç adı yazmayınız.

Benim paylaşımlarımı takip edenler bilirler. Paylaşımımın altına deşifre edici yorum yazanı hemen uyarırım. Bu üç noktaya çok önem veririm. Neden mi?

Çünkü;

1. ve 2. maddelere özen göstermezseniz belediyelere toplama yapmaları, kötü niyetli insancıklara terk etmeleri ya da zarar vermeleri için davetiyeyi kendi elinizle verirsiniz. Bir gün bir bakarsınız belediye gece yarısı bütün emek verdiğiniz çocuklarınızı yok etmiş. Ya da manyaklar gelip hayvanlarınızı öldürmüş, yakmış, tecavüz etmiş.

3. madde yani ilaç ismi yazmama konusu... Sebebi de bilinçsiz insanların yanlış hastalıkta yanlış ilaç kullanmasına ve telafi edilemez şeylere neden olursunuz.

Doktorculuk oynamayın...

Benden söylemesi... Herkes dilediği gibi davranmakta serbest tabi ki. Kimsenin elini ayağını tutacak, vicdanına ve klavyesine hükmedecek değilim. Bunlar sadece uyarı...

Benim için önemli olan dört ayaklıların güvenliği ve sağlığı...

Herkese kolay gelsin Saygı ve sevgilerimle...

 

#hayvankurtarma #besleme #hayvanhemşiresi #ormanhayvanları #çöplükhayvanları

bottom of page